Rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli w roku szkolnym 2021/2022

Zapisy dzieci w wieku od 3 do 5 lat do przedszkoli w Pruszkowie będą odbywały się

od 1 marca 2021 r. od godz. 8.00

do 15 marca 2021 r. do godz. 16.00,
za pomocą systemu elektronicznego poprzez stronę

www.pruszkow.formico.pl

Wnioski w wersji papierowej składamy w przedszkolu pierwszego wyboru w zaklejonej i podpisanej kopercie do urny ( pudełka) w wyznaczonym miejscu.

Szczegółowe informacje oraz link do logowania będą zamieszczone na stronie miasta oraz na stronach każdej placówki oświatowej  przed rozpoczęciem procesu rekrutacji.

Wzorem lat ubiegłych rodzice mają prawo wskazania 3 przedszkoli w procesie rekrutacji.

Rodzice, którzy będą mieli problem z dostępem do internetu bądź z wypełnieniem elektronicznie wniosku do rekrutacji będą mogli skorzystać z pomocy pracowników poszczególnych przedszkoli/punktów przedszkolnych.

Rekrutacja do przedszkoli będzie przeprowadzana zgodnie z następującymi kryteriami:

– kryteria ustawowe określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (t. j. Dz.U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) po 30 punktów za każde z kryteriów:

1. wielodzietność rodziny kandydata;
  2. niepełnosprawność kandydata;
  3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
  4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
  5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
  6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
  7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

– kryteria samorządowe, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego:

1. Obowiązkowe szczepienia ochronne – 8 punktów.
  2. Zasiłek rodzinny – 4 punkty.
  3. Praca zawodowa obojga rodziców/ samotnego rodzica/ prawnego opiekuna – 2 punkty.
  4. Podatek odprowadzany w Gminie Miasto Pruszków – 3 punkty dla każdego z rodziców.
  5. Rodzeństwo dziecka w placówce wskazanej na pierwszym miejscu – 8 punktów.
  6. Dochód na osobę w rodzinie dziecka – 1 punkt.

Ww. kryteria określa załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXXIII.342.2021 Rady Miasta Pruszkowa z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz
w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu – dane kryterium nie będzie  uwzględnione przez komisję rekrutacyjną.

Dzieci 6-letnie (z rocznika 2015), które nie uczęszczały do przedszkoli miejskich oraz placówek niepublicznych pozyskanych w ramach konkursów będą przyjmowane do szkół podstawowych na terenie Miasta Pruszkowa. Dzieci te nie będą rekrutowane elektronicznie,
a na podstawie wniosku papierowego złożonego w danej szkole.

W przypadku zgłoszenia się większej liczby chętnych niż liczba miejsc w przedszkolach miejskich, Miasto Pruszków ogłosi konkurs, aby pozyskać dodatkowe miejsca wśród niepublicznych placówek przedszkolnych.

Szczegółowych informacji na temat rekrutacji będą udzielali:

• dyrektorzy pruszkowskich placówek oświatowych,
  • pracownicy Wydziału Edukacji pod nr telefonów: 735-87-52, 735-87-32.