KOMUNIKAT PREZYDENTA W SPRAWIE OTWARCIA PLACÓWEK

w związku z otrzymaną informacją odnośnie możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków informuję, że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy sytuacji epidemiologicznej w naszej gminie, konsultacjach z Dyrektorami placówek oraz biorąc pod uwagę głosy rodziców, którzy oprócz potrzeby powrotu do pracy zgłaszają głównie swoje obawy o bezpieczeństwo dzieci, podjąłem decyzję, że uruchomienie pruszkowskich placówek nie nastąpi wcześniej niż 13 maja 2020 roku.
Pragnę, aby nasze placówki były jak najlepiej przygotowane do ponownego rozpoczęcia pracy dając poczucie bezpieczeństwa najmłodszym i ich opiekunom.
Obecnie wspólnie z Dyrektorami placówek analizujemy rekomendacje Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz podejmujemy działania, które mają na celu maksymalnie podnieść poziom bezpieczeństwa w placówkach. O dokładnym terminie otwarcia żłobków i przedszkoli, będę informował Państwa na bieżąco.
Z wyrazami szacunku,
Paweł Makuch