Dyżur wakacyjny – informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Informujemy, że organizacja dyżurów wakacyjnych zostaje podtrzymana w terminie i placówkach wcześniej wskazanych.

Według wskazań Ministra Edukacji Narodowej głównym zadaniem przedszkoli będzie zapewnienie opieki nad dziećmi rodziców aktualnie pracujących. Na ten czas w naszych placówkach wprowadzone zostaną zasady organizacji pracy oraz wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 czerwca 2020r dotyczące profilaktyki zarażeń COVID-19, do których wszyscy powinniśmy się dostosować.

Zmiany w zakresie organizacji pracy placówek będą wprowadzane zgodnie z wytycznymi rządu związanymi z działaniami mającymi na celu łagodzenie obostrzeń.

Zwracamy Państwa uwagę na zalecenia Ministra Zdrowia – jeśli rodzice nie muszą posyłać dziecka do przedszkola, prosimy tego nie robić.

Na ten moment zbieramy informację, kto z Państwa nie jest w stanie pogodzić pracy z opieką nad dziećmi. Na podstawie tych danych i kryteriów kolejności przyjęcia dziecka stworzymy listy grup, które nie mogą być liczniejsze niż 16 dzieci + 2 dzieci za zgodą organu prowadzącego.

Chęć zgłoszenia dziecka przekazują Państwo w formie elektronicznej przez wypełnienie wniosku i oświadczenia oraz odesłanie skanów dokumentów na adres mailowy przedszkola pm3@miasto.pruszkow.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy od 15 do 18 czerwca br. Dnia 23 czerwca br. otrzymają Państwo drogą elektroniczną odpowiedź czy dziecko zostało przyjęte na dyżur wakacyjny na czas trwania epidemii Covid-19.

Niezłożenie wniosku i oświadczenia w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z dyżuru wakacyjnego na danym turnusie. W przypadku rezygnacji z dyżuru wniesione opłaty zostaną Państwu zwrócone w miesiącu wrześniu 2020r.

Oświadczenie Rodzica – dyżur wakacyjny 2020

wniosek-o-zapewnienie-opieki – Dyżur wakacyjny