Zamierzenia opiekuńczo- wychowawczo- dydaktyczne:

temat: „Jestem bezpieczny”

1. Kształtowanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.
  2. Uczenie podejmowania decyzji.
  3. Uczenie dzieci odpowiedzialności za ich działania i przewidywanie skutków tych działań.
  4. Kształtowanie właściwych nawyków w zakresie prawidłowego, bezpiecznego i kulturalnego uczestniczenia w ruchu drogowym.
  5. Poznanie wybranych znaków drogowych.
  6. Poznanie roli policjanta w utrzymaniu porządku w ruchu drogowym, jego munduru i obowiązków.
  7. Wdrażanie do przestrzegania ustalonych reguł zachowania się na zajęciach i w czasie zabawy swobodnej.
  8. Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez udział w zabawach ruchowych i zajęciach gimnastycznych.
  9. Poszerzanie doświadczeń plastycznych dzieci – tworzenie prac z różnorodnych materiałów.
  10.  Rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej, słuchowej i dotykowej.
  11.  Umuzykalnianie dzieci – ilustrowanie piosenki ruchem.
  12.  Wdrażanie do kulturalnego zachowanie się podczas posiłków.
  13.  Działania wynikające z potrzeb, zainteresowań  i indywidualnych  możliwości dzieci.

„Dziecięca matematyka” wg. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej

-Utrwalenie  pojęć: duży- większy- największy; mały- mniejszy- najmniejszy;

-Przeliczanie liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie indywidualnych  możliwości;