Zamierzenia opiekunczo-wychowawczo- dydaktyczne w grupie I – 26.10-06.11.2020r

PLAN PRACY  NA  OKRES  OD  26.10.2020r.  DO  06.11.2020r.

Grupa I – dzieci 3 letnie

Nauczycielki:     Milena Ponichtera

Maria Karczewska

Temat kompleksowy: „Jesienna pogoda”

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

1. Uświadomienie konieczności dostosowania ubrania do warunków atmosferycznych.
  2. Poznawanie przyrody i poszerzanie wiedzy o środowisku przyrodniczym jesienią: utrwalenie charakterystycznych cech jesieni i dostrzeganie zmian zachodzących jesienią.
  3. Prowadzenie zabaw i zajęć mających na celu integrację grupy, zapewnianie dzieciom poczucia bezpieczeństwa.
  4. Budowanie poczucia przynależności do grona przedszkola poprzez uczestniczenie w uroczystości Pasowanie na przedszkolaka, prezentowanie przygotowanej inscenizacji.
  5. Tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zainteresowania dzieci.
  6. Zachęcanie do podejmowania samodzielnych działań w zakresie czynności samoobsługowych w szatni, sali, łazience.
  7. Rozwijanie umiejętności plastycznych poprzez malowanie, kolorowanie, lepienie itp.
  8. Doskonalenie umiejętności gry na wybranych instrumentach perkusyjnych.
  9. Wyrabianie umiejętności społecznych: przestrzeganie ustalonych zasad.
  10. Działania wynikające z potrzeb i indywidualnych możliwości dzieci.

,,Dziecięca matematyka” wg  E. Gruszczyk- Kolczyńskiej  i  E. Zielińskiej

• Kształtowanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów według określonej cechy: wielkość
  • Rozwijanie dostrzegania rytmicznej organizacji czasu – następstwo dnia i nocy, pór roku
  • Doskonalenie umiejętności liczenia – wg indywidualnych możliwości