Propozycje zajęć dla dzieci w grupie I od 03.02- 08.02.2021r

03.02.2021r. – środa
Przeczytajcie wspólnie bajkę „O rybaku i złotej rybce”
Odpowiedzcie na następujące pytania:
– Co niezwykłego przydarzyło się rybakowi podczas połowu?
– Dlaczego rybka przyrzekła spełnić każde życzenie rybaka?
– Co zażądała żona rybaka od złotej rybki?
– Jak myślicie, dlaczego rybka zabrała żonie rybaka wszystko, co jej wcześniej podarowała?
Zabawa ruchowa ,,płyniemy do złotej rybki’’ – dziecko kładzie się na brzuchu na podłodze, porusza rękami oraz nogami udając, że pływa.

04.02.2021r. – czwartek

,,O czym marzą dzieci’’ – wspólne wysłuchanie piosenki. https://www.youtube.com/watch?v=byt1c9NQvLs

„Nasze prośby do złotej rybki” – praca plastyczna. Do wykonanie pracy będą potrzebne kartki oraz kredki. Dziecko ma za zadanie narysować to o czym marzy.

05.02.2021r – piątek

Zagadki słowne dotyczące bajek.

Jest rzadkim zwierzęciem, podobnym do Burka.
W bajce Czerwonego pożarł nam Kapturka.Wilk

Rogi ma na głowie,
Słynie z pięknej brody.
Mieszka w Pacanowie.
W bajce ma przygody.Koziołek Matołek

Z jakiej jesteśmy bajki?
To my – braciszek i siostrzyczka.
Znaleźliśmy w lesie śliczną chatkę.
Całą ze słodkiego pierniczka.Jaś i Małgosia

Z drewna wystrugany,
chłopiec z bajki znany.
Kiedy kłamał w głos,
szybko rósł mu nos Pinokio

,, Poruszaj się ..’’ – zabawa ruchowo naśladowcza. Dzieci mają za zadanie poruszać się jak np. żabka, kotek, tak jakby niosły coś bardzo ciężkiego, na paluszkach, na samych piętach,

08.02.2021r – poniedziałek
Ćwiczenia pamięci wzrokowej – Czego brakuje ? Rodzic rozkłada na dywanie cztery zabawki. Dziecko nazywa zabawki oraz mówi co można z nimi zrobić następnie zamyka oczy, a rodzic chowa jedną zabawkę. Dziecko odgaduje jakiej zabawki brakuje.
Wspólne czytanie bajki – ,,Czerwony Kapturek’’.Rozmowa na temat bajki. Dzielenie bohaterów na dobrych i złych, Wspólne zastanowienie się jak powinna postąpić dziewczynka, gdy spotkała wilka.