Propozycja zajęć i zabaw dla dzieci w grupie I od 06.04 do 09.04.2021r.

06.04.2021r. – wtorek
„Śmigus dyngus” M. Terlikowska

Wie o tym i Tomek i Ewa,
że w śmigus się wszystkich oblewa.
Ale czy trzeba Pawełka
oblewać z pełnego kubełka?
Wystarczy małym kubeczkiem
dla żartu, dla śmiechu, troszeczkę.
Bo gdy wiatr chmurkę przywieje
i wszystkich was deszczem
poleje?
07.04.2021r. – środa
,,Kurki’’ – Dziecko robi sobie z koca lub poduszki ,,gniazdko’’. Rozrzucone klocki na dywanie to ziarenka. Gdy gra muzyka (dowolna) kurka wychodzi z domku i zbiera ziarenka. Gdy muzyka przestaje grać kurka szybko musi wrócić do swojego gniazdka. Dziecko wymyśla sobie jakim zwierzątkiem chce być. pająk- muchy, motyl- kwiatki
,,Tulipan’’ – praca plastyczna z wykorzystaniem farb plakatowych. Rodzic może narysować bądź wydrukować sylwetę kwiatka. Dziecko ma za zadanie pomalować go według własnego pomysłu.
08.04.2021r. – czwartek
,,Spacer po linię’’– To ćwiczenie bardzo pomaga w ćwiczeniu równowagi. Do tej zabawy wystarczy położyć na podłodze kawałek sznurka lub skakankę, a następnie zorganizować zwody, polegające na tym, by dziecko szło po wyznaczonej linii noga za nogą. Staramy się utrzymać równowagę
09.04.2021r. – piątek
,,Ziarenka’’ – ćwiczenia tułowia w płaszczyźnie strzałkowej. Przedszkolaki siedzą na piętach, ręce splatają z tyłu. Kilkakrotnie pochylają się do przodu, dotykają czołem podłogi i prostują się, naśladując dziobanie ziarenek.